O mnie


Izabella vel Isabella DegenUrodziła się w 1946 roku w Olsztynie. Malarka, pisarka, poetka i dziennikarka. Izabella Degen (z.d. Bury-Burzymska) pisze i  maluje z wewnętrznej potrzeby, dla własnej satysfakcji i przyjemności wypowiadania się słowem, kolorem  i formą. Jej debiut literacki miał miejsce w 1991 roku, opowiadaniem "Cudzoziemski mąż", w roku 1995 opublikowała w formie pamiętnika książkę pt. "Wygrać siebie". W  2008 roku wydała "Opowiadania nie z tej wyspy" które ukazały się w 2012 roku w jęz. niemieckim. Proza Izabelli Degen była wielokrotnie wyróżniana w konkursach literackich LIMES w Siedlcach w latach 2000-2013. W roku 2013 zadebiutowała tomikiem poetyckim "W rytmie Ziemi". Swoje wiersze publikuje na stonach "eMultipoetry". Jej poezja i proza są tłumaczone na język niemiecki.  
Uprawia malarstwo sztalugowe, malując obrazy realistyczne; pejzaże, kwiaty, portrety. Prace swoje przeważnie wykonuje w technice olejnej lub mieszanej. Zafascynowana Salvadorem Dali przetwarza jego motywy na swój sposób w obrazach i wierszach. Ukończyła dwuletnią szkołę „Malarstwa Kreatywnego” w Hamburgu pod kierunkiem doc.Bea Emsbach. Przez sześć lat mieszkała w Hiszpanii na Teneryfie i podróżowała po Europie. Jest absolwentką kursów malarskich pod patronatem Uniwersytetu La Laguna w Santa Cruz - Teneryfa. Od 2002 roku bierze czynny udział w życiu artystycznym: w wystawach, plenerach i warsztatach twórczych w Polsce, Hiszpanii i w Niemczech. 

Obecnie mieszka we Frankfurcie nad Menem. Jest członkiem Polskiego APAJTE (Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie)  oraz zrzeszona jest w  Niemieckim Związku Dziennikarzy DVPJ, oraz w  Stowarzyszeniu Twórczym Artystyczno-Literackim STAL w Krakowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz